CEZA HUKUKU GENEL HÜKÜMLER 2. BASI
HALİL GÜNEŞ
Sayfa Sayısı 430 Yayınevi İkinci Sayfa Fiyatı 27 TL
ISBN Numarası 978-605-4655-72-4 Basım Yılı 2015
Açıklamalar

Kitap, Adli Yargı Hâkim ve Savcı Adaylığı Sınavı başta olmak üzere Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) da dâhil memuriyet sınavlarına girecek adayların ceza hukuku genel hükümler alanında karşılarına çıkacak olan soruları eksiksiz şekilde çözmelerini sağlamak gayesiyle hazırlanmıştır.
Bu kapsamda ceza hukukunun genel hükümleri başlı başına ele alınarak incelenmiş; ceza hukukunun özel hükümleri bu kapsama dâhil edilmemiştir. Bununla amaçlanan husus, konuları eksiksiz ve tam olarak açıklamanın yanı sıra, yeteri miktarda sorularla konuları pekiştirmek ve okuyucunun soruları eksiksiz şekilde cevaplamasını sağlamaktır. Bu nedenle ceza hukukunun özel hükümleri bu kitaba dahil edilmemiş ve ayrı bir kitap şeklinde çıkarılmasının daha doğru olacağı düşünülmüştür.
Kitabın içeriğinde yer alan her bölümden sonra bölüm özetine yer verilmiştir. Bu sayede okunan bölümün önemli noktalarının daha kısa sürede gözden geçirilmesi olanağı sağlanmıştır.
Kitabın sonunda iki adet deneme sınavına yer verilmiştir. Esasen bu iki deneme sınavı özünde 8 adet deneme sınavı içermektedir. Çünkü her bir denemede 20 adet soru bulunmaktadır. Ceza hukuku genel hükümler kısmından Adli Yargı Hâkim ve Savcı Adaylığı Sınavında ortalama 5 soru çıktığı dikkate alındığında, her bir deneme sınavı esasen dört deneme sınavı niteliğindedir.

Sadece sınavlar için değil, aynı zamanda günlük hayatınızda da rehber bir kaynak olarak kullanabileceğiniz, son derece anlaşılır bir dille alanında uzman bir hoca tarafından yazılmış olan kitabımız Şubat ayı içinde satışa sunuluyor olacak.

Kitabın tüm arkadaşlara başarı getirmesi dileklerimizle.

İkinci Sayfa Yönetim
Özgür AY

Adres : Osmanağa Mah. Pavlonya Sk. Nuhoğlu İş Merkezi No:8 K:4 D:52-53-54 Kadıköy-İstanbul - Telefon : 0216 422 51 50 - Faks : 0216 422 86 50 ® 2011 ikincisayfa.com