SORULARLA İKTİSAT 1. BASI
ADEM YILMAZ
Sayfa Sayısı 576 Yayınevi İkinci Sayfa Fiyatı 30 TL
ISBN Numarası 978-605-4655-91-5 Basım Yılı 2015
Açıklamalar

Eser bu sınavlara sadece uzaktan yorum getirenler tarafından değil, bizzat bu sınavları tecrübe etmiş kişiler tarafından kaleme alınmıştır. Eser kurum sınavlarının kilit dersi olan iktisat'ın özümsenmesinde yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Daha önce bu alanda kurum sınavlarına yönelik yayımlanmış çeşitli eserler olsa da bu eser çok kapsamlı ve direk kurumlara yönelik olması sebebiyle alanında ilk olma özelliğini taşımaktadır. Bu kitap KPSS hazırlık serüveninizin başlamasından son aşama olan mülakat sınavlarına kadar sizlere yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Bu kapsamda kitabımızın başında yer alan sizlere rehberlik edecek olan
* KPSS ve Kurum Test Sınavlarına Yönelik Uyarılar
* Kurum Klasik Sınavlarına Yönelik Uyarılar
* Mülakat Sınavlarına Yönelik Uyarılar
Bölümlerini dikkatle okumanızı tavsiye ediyoruz.

Kitabımız dört Mikro Ekonomi, dokuz Makro Ekonomi bölümü olmak üzere toplam 13 bölümden oluşmaktadır. Bu bölümlerde kurum klasik soruları üzerinden konular detaylı olarak anlatılmaktadır.
Bölüm sonlarında Özet, Eklemeler ve Açık Uçlu Sorulara Kısa Cevaplar kısmı bulunmaktadır, bu kısımlarda işlenen bölümün önemli noktalarının özeti, pratik bilgiler ve çeşitli ek bilgilere yer verilmektedir. Kitabımızın sonunda ise kurum test sınavlarında çıkmış 500 den fazla soru yer almaktadır, bu sorularla da öğrenilen konuların pekiştirilmesi ve pratik yapılması amaçlanmaktadır.

İktisat Bölümü KPSS ve Kurum Sınavlarında adayların gözünü en çok korkutan bölüm olması sebebiyle oldukça önem arz etmekte, kilit bir rol oynamaktadır. Bu bölümden alınacak yüksek puanlar ise sınavın kaderini yakından etkilemektedir. Bu derece kapsamlı ve çok yönlü bir eserin hakkıyla çalışılması sonucunda bu sorunun aşılmaması, başarının yakalanmaması olası değildir. Bu kapsamda adayların dikkatli bir şekilde kitabı özümsemesi ve Kurum Test ve Klasik Sınavlarına Hazırlık Rehberleri doğrultusunda çalışmalarını sürdürmesi çok önemlidir.

İlgili Olduğu Sınavlar:

KPSS Sınavı - Defterdarlık Uzman Yardımcılığı
Bakanlık Müfettiş Yardımcılığı - Kaymakam Adaylığı
Vergi Müfettiş Yardımcılığı - Bakanlık Uzman Yardımcılığı
Sayıştay Denetçi Yardımcılığı - Maliye Uzman Yardımcılığı
Mali Hizmetler Uzman Yardımcılığı - İdari Hâkimlik
Gelir Uzman Yardımcılığı - Üst Kurullar Uzman Yardımcılığı
Banka Sınavları

Sınava girecek tüm adaylara şimdiden başarılar dileriz.
İkinci Sayfa Yönetim

Adres : Osmanağa Mah. Pavlonya Sk. Nuhoğlu İş Merkezi No:8 K:4 D:52-53-54 Kadıköy-İstanbul - Telefon : 0216 422 51 50 - Faks : 0216 422 86 50 ® 2011 ikincisayfa.com