HYSTERESIS MAKRO İKTİSAT 4. BASKI
TUFAN SAMET ÖZDURAK
Sayfa Sayısı 842 Yayınevi İkinci Sayfa Fiyatı 55 TL
ISBN Numarası 978-605-9274-14-2 Basım Yılı 2018
Açıklamalar

Eserin dördüncü baskısı, iktisadın makro boyutunu KPSS, kaymakamlık, devlet ve banka müfettişlikleri, idari hâkimlik, uzmanlık, denetmenlik ve iktisadın yer aldığı tüm kurum sınavlarına yönelik olarak tüm boyutları kapsayacak şekilde ortaya koymaktadır. Makro iktisadın tüm konularının yanı sıra, iktisadi düşünce okullarının, para bankanın ve uluslararası iktisadın da önemli kısımları yer almaktadır. Bu nedenle bu eserde bölümler oluşturulurken, makro iktisadın içerisinde yer alan tüm konular sistematik biçimde tasniflenerek oluşturulmuştur.
Bu eserde ayrıca para ve bankanın tüm konuları da kapsanmış; para banka ve para politikasında büyük önem taşıyan tüm noktalar "tek tek" tablolarla, grafik ve şablonlarla deşifre edilerek eser son derece pratik, anlaşılır ve kullanışlı bir hale getirilmiştir. Her bir bölümün sonuna da çözümlü çalışma sorularına yer verilerek bölümlerin anlamları bütünlük içerisinde pekiştirilmiştir.
Eserin son kısmında ise sınavlarda oldukça sık karşılaşılan kavramlara ilişkin bir sözlük oluşturulmuş ve karma çalışma soruları ile eser tamamlanmıştır. Esere çalışan tüm kardeşlerime en önemli çalışma tavsiyem "bölümleri peşi sıra çalışmaları ve bölüm bitiminde yer alan açıklamalı soruları çözmeleridir". Çünkü bölümler ve sorular oluşturulurken konular arasında birbirini tamamlama ilişkisi göz önüne alınmış, böylece başlangıç ile son kısım arasında bir köprü kurulmuştur.
Dördüncü baskıda ilk üç baskıda yer almayan yeni tablolar, açıklamalı grafikler ve yeni sorular ile kitabın fonksiyonelliği daha da artırılmıştır. Bu bağlamda, standart bir makro iktisat eseri ortaya koymak yerine, konuların başlıkları ve bölüm tasnifleri birbirini "tam tamamlayıcı" bir düzen içerisinde yapılmış, her bir konunun arkasından da yoğun bir düşünceyi gerektiren çalışma soruları ile çözümlerine ayrıntılı bir biçimde yer verilerek anlatılan hususların pekişmesi sağlanmıştır. Dolayısıyla makro iktisadın tüm konularını en açık haliyle kapsayacak fonksiyonel bir biçime getirilmiştir.
Emek vererek fedakârca çalışan, hayallerinin peşinden koşup gerçek kılmak için sürekli fırsat maliyetine katlanan tüm değerli arkadaşlarımın kariyer hedeflerinde HYSTERESIS Makro İktisat isimli eser başucu yardımcıları olacaktır.

Adres : Osmanağa Mah. Pavlonya Sk. Nuhoğlu İş Merkezi No:8 K:4 D:52-53-54 Kadıköy-İstanbul - Telefon : 0216 422 51 50 - Faks : 0216 422 86 50 ® 2011 ikincisayfa.com